Er vielen tenminste drie doden en veertien gewonden. Er worden nog mensen vermist. Volgens touroperators zijn er zeker 26 Nederlanders aan boord.
Luxe cruiseschip
Het luxe cruiseschip, de Costa Concordia, liep gisteravond vast op rotsen of een zandbank. Dat gebeurde bij het eilandje Giglio in de Tyrreense Zee, voor de kust van Toscane. In de romp ontstond een scheur van tientallen meters. De kapitein probeerde de kust te bereiken maar dat lukte niet. Het cruiseschip ligt nu op zijn kant in het water. Reddingswerkers doorzoeken de cabines om te kijken of er nog mensen aan boord zijn achtergebleven.
Het schip maakte zoveel slagzij dat veel reddingsboten onbruikbaar waren. Sommige mensen sprongen in paniek in de koude zee. De reddingactie verliep moeizaam en chaotisch volgens ooggetuigen.
De meeste passagiers zijn inmiddels met reddingsboten en helikopters naar het dichtstbijzijnde eilandje Giglio gebracht, waar ze zijn opgevangen in scholen, hotels en een kerk.
De 290 meter lange Costa Concordia was gisteravond vanuit de stad Civitavecchia vertrokken voor een cruise over de Middellandse Zee.
Disclaimer: De bovenstaande tekst is met zorg samengesteld. Toch kunnen wij niet uitsluiten dat er fouten in staan of dat er inmiddels wijzigingen hebben plaatsgevonden (kijk daarom ook naar de datum van het artikel). Er kunnen aan de tekst/premies dan ook geen rechten worden ontleend, die vooral een globaal informerende functie heeft. Wij verzoeken je bij twijfel/vragen altijd eerst contact met ons op te nemen. Daarnaast wijzen wij jou er op dat de algemene voorwaarden en de productvoorwaarden van de verzekeraar bepalend zijn voor vergoedingen en eventuele uitsluitingen. Wij vragen je dan ook om voor dat je een verzekering afsluit eerst de verzekeringsvoorwaarden te lezen. Lees na het afsluiten van de verzekering ook altijd de polis goed door, zodat je kan zien waar je exact voor verzekerd bent en hoe hoog de verzekerde bedragen zijn.